Netortami.Net http://www.netortami.net Fri, 27 Apr 2018 18:59:13 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.6 Haftalık Yemek Programı http://www.netortami.net/haftalik-yemek-programi/ http://www.netortami.net/haftalik-yemek-programi/#respond Mon, 16 Apr 2018 15:05:36 +0000 http://www.netortami.net/?p=589 Gıda Teknolojileri bölümünde okuyan arkadaşların ders programında yer alan Hazır Yemek Sistemleri dersine uygun şekilde hazırlanmış olan haftalık menü içeriğine aşağıdaki fotoğraftan detaylıca ulaşabilirsiniz.

Hazır Yemek Sistemleri Haftalık Yemek Programı
Hazır Yemek Sistemleri Haftalık Yemek Programı
]]>
http://www.netortami.net/haftalik-yemek-programi/feed/ 0
Aristo’nun Sevdiği Peynir http://www.netortami.net/aristonun-sevdigi-peynir/ http://www.netortami.net/aristonun-sevdigi-peynir/#respond Fri, 13 Apr 2018 14:49:23 +0000 http://www.netortami.net/?p=585 Kısrak peyniri, çok eskilere dayanan geçmişi olan ilginç peynirlerden biridir.

Uzak Asya ve orta Asya kökenli olan Kısrak sütü günümüzde Orta Asya’da varlığını sade, kımız ve peynir olarak daha egzotik biçimde sürdürmektedir.

Aristonun Sevdiği Peynir
Aristonun Sevdiği Peynir

Ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in bir şiirinde :

“Dörtnala gelip uzak Asya’dan
Akdeniz’e bir Kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim.” demiş.

Ancak uğruna can verdiğimiz ve kan döktüğümüz bu aziz vatanımız ve canım memleketimize Kısrağı getirsek de ne yazık ki kımızı ve kısrak peynirini oralarda bırakmışız.

Kısrak sütü Orta Asya ve özellikle Moğolistan’ın en eski popüler içeceği olarak nitelendirilmektedir. Müshil etkisi olan Kısrak sütünün laktoz oranı yüksektir. Aynı zamanda kımız içeceğinin hammaddesi olan kısrak sütü fermente edilerek ve karbonat katılarak “Airag” isimli hafif gazlı bir içecek de yapılmaktadır. Yani kısraklar sadece dörtnala sürülerek yarış yapılan veya koşum gücünden yararlanılan hayvanlar olarak değil aynı zamanda sütünden de istifade edilen hayvanlar olarak eskiden beri günümüze değin kullanılmaktadır. Son zamanlarda İngiltere’de bile çiftlikleri kurularak sütünden kımız yapılan kısrakların hiçbir zaman pabucu dama atılmayacak gibi gözüküyor. Kısrak sütünün bileşimi kadın sütüne oldukça yakın olup C vitamini yönünden zengindir.

Heredot, Strabon ve Hipokrat’ın bildirdiğine göre M.Ö. 600-200 yılları arasında yaşayan Güney Rusya’daki İskit Türkleri Kısrak sütünden ekşitme yoluyla peynir yapmışlardır. M.Ö. 383’te Aristo Kısrak ve Eşek sütü katılarak yapılan Frigya peynirinden söz etmektedir. Buradan da anlaşılıyor ki, kısrak peyniri neredeyse peynirlerin atası sayılabilir. Günümüzde Kırgızistan ve Kazakistan’ın dağlarında, bakir yaylalarındaki yılkılarda otlayan kısrak ların leziz sütlerinden “Yurt” adı verilen çadırlarda uzun bir emek ve yoğun çaba sonunda yuvarlak bir şekilde elde edilen sert kısrak peynirinin tadına doyum olmuyormuş. Ekonomik olarak pahalı olduğu için kısrak peynirini bulmak hayli zor. Ancak Moğolistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Çin’in batı ve kuzey bölgelerine gidenler kısrak sütünden kendi kendilerine peynir yapma fırsatı bulabilirler. Öyle görünüyor ki, kısrak peyniri yemeniz için birkaç yol var:

Ya Türkiye koşullarında kendiniz bir kısrak satın alıp sütünden peynir yapacaksınız ya Kısrak sütünden peynir yapılan ülkelere gideceksiniz veya oralara giden bir dostunuza sipariş vereceksiniz. Diğer bir seçenek ise zengin ülkelerin elit lokantalarında bulmaya çalışacaksınız. Damaklarda derin iz bırakan bu peyniri bulmak zor olsa da bulununca sarf edilen çabaya değer.

 

]]>
http://www.netortami.net/aristonun-sevdigi-peynir/feed/ 0
İtiraf Scripti v1.1 İndir http://www.netortami.net/itiraf-scripti-v1-1-indir/ http://www.netortami.net/itiraf-scripti-v1-1-indir/#comments Mon, 15 Jan 2018 12:51:15 +0000 http://www.netortami.net/?p=565 Demo sürümünü yayınlamış olduğum İtiraf Scripti v1.1 ‘in indirme linki ve kurulum bilgilerini en sonunda sizlerle paylaşıyorum. Çok beklettiğimin farkındayım. Çoğumuz okuyan çalışan insanlarız ve bazı aksilikler olabilmektedir.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum. Script kurulumu hemen sizlere anlatmak istiyorum. Aslında PHP İtiraf Scripti yazımda ki kurulumla aynıdır fakat bir kez daha üstünden geçmenin yararlı olacağını düşünüyorum.

Ücretsiz PHP İtiraf Scripti
Ücretsiz PHP İtiraf Scripti

SCRİPT KURULUMU;

İndirdiğiniz itiraf scripti dosyaları içinde ki  klasörlerden sistem yazan klasörün içine giriyorsunuz. Sistem klasörü içindeki global.php dosyasını herhangi bir kod düzenleme editörü ile açın ve veritabanı bilgilerinizle kuracağınız sitenin adını(domainini) yazıp kaydettikten sonra scripti kullanmaya başlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: İndirdiğiniz dosyalar içinde panel klasörünün adını değiştirip, global.php dosyası üzerinde de değiştirme yapmanızı öneririm. Ayrıca veritabanından da admin bilgilerini değiştirmeniz gerekmektedir.

Demoyu Görüntüle    PHP İtiraf Scripti v1.1 İndir ]]> http://www.netortami.net/itiraf-scripti-v1-1-indir/feed/ 48 İtiraf Scripti v1.1 Yayınlandı http://www.netortami.net/itiraf-scripti-v1-1-yayinlandi/ http://www.netortami.net/itiraf-scripti-v1-1-yayinlandi/#comments Sun, 31 Dec 2017 23:59:49 +0000 http://www.netortami.net/?p=559 Merhabalar arkadaşlar. Uzun zamandır beklediğiniz itiraf scriptimiz v1.1 sürümü yayınlanmış durumda. Şu an indirme linkini vermiyorum. 1-2 hafta test aşamasında olacak ve olan açıklar tamamen kapatıldıktan sonra indirme linki konu altından yayınlanacaktır. Sistem yine PHP & MySQL ile yazılmıştır. Sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum fakat açıklar indirilmeden önce kapatılırsa sizler içinde iyi olacaktır. Demo sürümü inceleyip itiraf scriptinin beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yönleri yazarsanız sevinirim.

Ücretsiz PHP İtiraf Scripti
Ücretsiz PHP İtiraf Scripti

Demoyu Görüntüle ]]> http://www.netortami.net/itiraf-scripti-v1-1-yayinlandi/feed/ 36 Destination Directory Hata Çözümü http://www.netortami.net/destination-directory-hata-cozumu/ http://www.netortami.net/destination-directory-hata-cozumu/#respond Fri, 17 Nov 2017 17:49:31 +0000 http://www.netortami.net/?p=551 PHP ya da ASP yazılım işlemleriniz sırasında kullanıcı profil fotoğrafı, ürün ya da ürünlerin fotoğraflarını eklerken, herhangi bir dosya yükleme işlemi yaparken Destination directory can’t be made writeable. Can’t carry on a process. <– yanda ki gibi bir hata alıyorsanız çözümü çok basit.

Yapmanız gerekenler çalıştığınız proje üzerinde doysa yükleme işleminin yapılacağı klasörün yazma, okuma yani CHMOD izinleri 777 yapmanız yeterli olacaktır. Klasör üzerinde işlem yapılamadığından sistem Destination directory can’t be made writeable. Can’t carry on a process. şeklinde hata vermektedir.

 

]]>
http://www.netortami.net/destination-directory-hata-cozumu/feed/ 0
iPhone 7 Hard Reset http://www.netortami.net/iphone-7-hard-reset/ http://www.netortami.net/iphone-7-hard-reset/#respond Sat, 04 Nov 2017 23:06:16 +0000 http://www.netortami.net/?p=544 iPhone 7 ve üzeri cihazlarda home tuşu yerine yeni teknoloji ile donatılmış Force Touch teknolojisi getirilmiştir. iPhone 6S ve 6S PLUS cihazlar ve altı serilerde Hard Reset ( Yeniden Başlatma ) atmak Açma/Kapama ve home tuşuna basıldığı vakit yapılıyordu. Force Touch teknoloji gelen cihazlarda bu Hard Reset ( Yeniden Başlatma ) özelliği değişmiş bulunmaktadır.

Hard Reset ( Yeniden Başlatma ) Nasıl Yapılır?

iPhone 7 Hard Reset ( Yeniden Başlatma )
iPhone 7 Hard Reset ( Yeniden Başlatma )

1. Açma / Kapama/Güç tuşuna basılı tutun.
2. Açma / Kapama/ Güç tuşuna basın tutarken sol taraftaki ses kısma tuşuna basılı tutun.
3. Telefon kapanıp Apple logosu görününce her iki tuşu da bırakın.

]]>
http://www.netortami.net/iphone-7-hard-reset/feed/ 0
Endnote Nedir? http://www.netortami.net/endnote-nedir/ http://www.netortami.net/endnote-nedir/#respond Wed, 18 Oct 2017 08:46:54 +0000 http://www.netortami.net/?p=525 Endnote Nedir?

Endnote bir referans programıdır. Microsoft Word programıyla çok haşır neşir iseniz bu program sizin çok işinize yaramaktadır. Yazdığınız makale, tez ya da akademik yazılara kolayca referans ekleminizi sağlamaktadır. Kullandığınız Microsoft Word programına göre Endnote programınızı da güncel tutmanız gerekmektedir. Programın hem Windows hem de Mac OS X işletim sistemlerine uygunluğu vardır.

Programın Windows sürümünü indirmek için resmi internet sitesine giriş yapıp 30 gün deneme sürümü olarak indirip kurabilirsiniz.

Programın Mac OS X işletim sistemine uygun sürümü olan Endnote X8 indirmek için konu altına yorum yaptığınız vakit indirme linki mail adresinize gönderilecektir.

Endnote X8 Download ]]> http://www.netortami.net/endnote-nedir/feed/ 0 PHP Confession Script http://www.netortami.net/php-confession-script/ http://www.netortami.net/php-confession-script/#respond Sun, 03 Sep 2017 12:16:06 +0000 http://www.netortami.net/?p=507 I’m here today to finish the confession script I started a long time ago. I realize there’s a lot of missing. Those who want to improve can organize as they wish. Though it is not professional software, at least I think of good works as a start. Also, when I look at the market surveillance, I see the end of a good confession script. PHP and MySQL. Welcome to a combined unified image. They can easily roam from their phones, from computers, to a comfortable home, to a confession or to a confession.

PHP İtiraf Scripti v 1.0
PHP İtiraf Scripti v 1.0

SCRIPT SETUP:

You are entering the folder that contains the system from the folders in the confession script files you downloaded. Open the global.php file in the System folder with any code editing editor and you will be logged in with your database information. After you write and save the site name (domainini), you can start using the script.

SCRIPT FILES:

The .rar file you downloaded contains PHP files and a SQL file.

View Demo      Download Confession Script

Password: www.netortami.net

UPDATE 1: Confirmation of confession and member prohibition feature was organized on 23.11.2015.

UPDATE 2: On 26.11.2015, the .htaccess file and the permalink structure were edited.

]]>
http://www.netortami.net/php-confession-script/feed/ 0
Terör Örgütlerinin Eylemleri Neden Engellenemiyordu? http://www.netortami.net/teror-orgutlerinin-eylemleri-neden-engellenemiyordu/ http://www.netortami.net/teror-orgutlerinin-eylemleri-neden-engellenemiyordu/#respond Wed, 23 Aug 2017 09:23:04 +0000 http://www.netortami.net/?p=502 Sahi Büyük Oyun Neydi?

15 Temmuz öncesinde, – FETÖ’nün bütün faaliyetleri deşifre olmuş muydu?

– Terör örgütlerinin eylemleri neden engellenemiyordu?

– Uluslararası anlamda yaşanacak krizlere neden önceden tedbir alınamadı?

Sorular yerindeydi ve izaha muhtaçtı.

Bu soruların cevaplarını 15 Temmuz sonrasında hepimiz izleyerek öğrendik. En kritik noktalardaki bazı kişilerin aslında devlete hiç çalışmadıklarını gördük.

İstihbarat çalışmasını yapacak veya önleyici tedbirler alacak kişilerin bu görevlerini bırakın layıkıyla yapmayı örgütlerle işbirliği içine girdiği mahkeme kayıtlarına girdi.

Bu derin konuyu tartışırken yaptığımız en önemli hatalardan biri de, İstihbarat faaliyetlerini yalnızca bir kurumun yaptığını ve onun şekillendirdiğini düşünmektir. İstihbaratın tek merkezde toplanmasıyla ilgili çalışmalar yapılıyor. Ancak bunun gerçekleştiğini söylemek oldukça iddialı bir söylem olur.

Çünkü istihbarat faaliyetleri basit anlamda cari (anlık) ve stratejik  istihbarat olarak ikiye ayrılır. Cari istihbarat faaliyetlerini farklı merkezlerden yürütüp tek bir havuzda toplayarak başarıya ulaşabilirsiniz. Stratejik istihbaratta ise yalnız olamazsınız. Devletin bütün istihbarat kurumlarıyla ortak hareket etmek zorundasınızdır. Peki bu nasıl olacak? Elbette siyasi otoritenin size bir gelecek vizyonu çizmesi ve direktif vermesi ile…

Türkiye’nin anlık istihbaratta başarısızlığının sebeplerini üç ana başlıkta toplamak gerekir;

1-) İstihbarat faaliyetini icra edecek kişilerin bazıları terör örgütü üyesiydi.

2-) Kurumlar arası çekişme sonucunda meydana gelen körlük.

3-) Bilgilerin istihbarata dönüştüğü noktadaki tecrübe eksikliği.

Türkiye’nin cari olarak yaşadığı her olay aslında başka bir istihbarat biriminin bize dayattığı stratejik hedefin sonucudur. Bu nedenle büyük resmî gören gözlere ihtiyaç vardır. Normalde cari istihbaratı günlük bir olay olarak değerlendirdiğinizde stratejik istihbarata bilgi aktaramazsınız. Çünkü  cari istihbarat stratejik istihbaratı besleyen en önemli kaynaktır. Bu nedenle stratejik istihbaratta çalışmış olanları cari istihbaratta çalıştırmak bazen büyük avantaj oluşturur. Geneli bilen özelde ihtiyacı daha kolay kavrar. Türkiye’nin en büyük sorunu bomba düzeneginden çok bombaların neyi hedeflediğine eğilmemesidir.

Türkiye bütün zor süreçleri maalesef bu kripto yapı ile sürdürmek zorunda  kaldı. Geçmişte görev yapan bakanların FETÖ yapılanmasının sayısal büyüklüğü ile ilgili açıklamaları ortada iken tekrar bir rakam söylemeye gerek yok. Her şey net ve açık olarak ortadadır.

Normal hayatta dahi güvenlik ve yargı bürokrasisinin hataları da çoğunlukla istihbarat kurumlarına kesilir. Bunun en büyük örneği Reyhanlı patlamasıdır. MİT patlamayı önceden bildiriyor, polis soruşturma için savcılığa başvuruyor ama savcılıktan izin çıkmayınca patlama gerçekleşiyor. Bu söylediğim olayın bütün detayları şu anda iddianamede yer alıyor ve hatta izni vermeyen o savcı FETÖ’den dolayı meslekten ihraç edildi.

Gelelim uluslararası arenanın istihbarat örgütleri üzerindeki etkilerine. Türkiye’ni

NATO’ya girmesinden sonra yaşanan olayların seyrine baktığınızda istihbarat kurumlarının seyrini de çok net olarak görebilirsiniz. Oradaki dalgalanmalar ve siyasi değişimler birebir istihbarat kurumlarını da etkilemiştir. Bazen manipüle edilerek, bazen siyasi baskı kurularak, bazen de başarısız olması için uğraşılarak istihbarat biriminin bağımsız çalışması engellenmiştir.

Dev bir organizasyonun içinde yer alıp bağımsız politika üretmek istiyorsanız milletin bu bağımsızlığı destekleyecek faaliyetler içinde olması gerekir . Manipüle edilen devletlerin istihbarat birimleri de aynı şekilde etkilenir. Siz tek başınıza direnemezsiniz.

Ayrıca MİT’in neden terör örgütlerine sızamıyor (sızmıyor) sorusunun cevabı da yukarıda saydığım nedenlerin bütününde yer alıyor.

Büyük oyunlar dönemlik çözümlerle değil kalıcı değişimlerle bozulur. Türkiye’de kurumların tehdit algısı birbirinden farklı olursa istihbarat kurumları yalnızca konuşmakla kalır.

İstihbarat icra yeri değil önleyici bir mekanizmadır .

 Büyük önlemeyi ise 10 yıl sonra yaşanacak soruna çözüm üretmekle başarır.

***

Yıllardan beri bize doğru ve zamanında bilgi aktarmak için yoğun mesai harcayan Genelkurmay Basın Halkla ilişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü emekliye ayrıldı. Günün hangi saati olursa olsun aradığımızda  bize göstermiş olduğu sabır ve anlayış için hem bir basın mensubu olarak hem de eski bir asker olarak teşekkür ediyorum. Emeklilik hayatında uzun ve sağlıklı bir ömür diyorum.

Kaynak
]]>
http://www.netortami.net/teror-orgutlerinin-eylemleri-neden-engellenemiyordu/feed/ 0
Prey Oyunu İndir http://www.netortami.net/prey-oyunu-indir/ http://www.netortami.net/prey-oyunu-indir/#comments Mon, 15 May 2017 17:57:45 +0000 http://www.netortami.net/?p=448 Prey İndir + PC Korku Oyunu

Prey İndir-Full v1.02,2017 yapımı bilim kurgu aksiyon korku ve uzay konularını bir arada içeren Prey oyunu
tam sürüm baldman,tarafından kırıldı buda bu yaz baya oyunun kırılacağının habercisi
Prey oyununa gelirsek,uzayda geçen oyun 2032 bizleri sürüklüyor karaktermiz uzay istasyonunda uyanır
ve düşmanlar tarafından istila edilen istasyonda ölüm kalım savaşı başlar
keyifli oyunlar şimdiden sınavı olanlar dikkat oyunlara dalmayın :)) Çalışın.

Kurulum: Winrar ile çıkarıp Oyunun Setupuna Tıklayıp kolayca kurabilirsiniz oyun Repack.

Minimum:
Sistem gereksinimleri!
EN AZ:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit versions)
İşlemci: Intel i5-2400, AMD FX-8320
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 660 2GB, AMD Radeon 7850 2GB
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit versions)
İşlemci: Intel i7-2600K, AMD FX-8350
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 970 4GB, AMD R9 290 4GB

Prey Pc Crack Download Prey Torrent Download

————————————————————-

Boyut:18-gb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

————————————————————–

Prey Full Download Torrent + Crack ]]>
http://www.netortami.net/prey-oyunu-indir/feed/ 2