Mac OS X Outlook E-Posta Kurulumu

Apple Outlook Kurulumu
Apple Outlook Kurulumu
Apple Outlook Kurulumu

Yalnızca e-posta adresinizi ve parolanızı kullanarak hesabınıza erişim sağlamak üzere Mac 2011 için Microsoft Outlook’u otomatik olarak kurabilirsiniz.

Mac 2011 için Outlook’u kurma

  1. Mac 2011 için Outlook’u açın. Araçlar menüsünde Hesaplar’ı tıklatın. Bu Outlook 2011’de oluşturduğunuz ilk hesapsa, Hesap Ekle’nin altında Exchange Hesabı’nı tıklatın.

Daha önce farklı bir e-posta adresi için e-posta hesabı oluşturduysanız, Hesaplar iletişim kutusunun alt köşesinde + simgesini tıklatın ve ardından Exchange’i tıklatın.

  1. Exchange hesabı bilgilerinizi girin sayfasında e-posta adresinizi yazın.
  2. Kimlik Doğrulama’nın altında Kullanıcı Adı ve Parola’nın seçildiğinden emin olun.
  3. Kullanıcı adı kutusuna tam e-posta adresinizi girin. Parola kutusuna parolanızı girin.
  4. Otomatik olarak yapılandır’ın seçildiğinden emin olun ve ardından Hesap Ekle’yi tıklatın.
  5. Hesap Ekle’yi tıklattıktan sonra, Outlook, e-posta sunucunuzun ayarlarını bulmak için çevrimiçi bir arama gerçekleştirir. Sunucunun ayarlarınızı yapılandırmasına izin vermek isteyip istemediğinizi soran iletişim kutusunda Bu sunucu için yanıtımı her zaman kullan onay kutusunu işaretleyin ve sonra İzin Ver’i tıklatın.
  6. Outlook hesabınızı kurabilirse, kurulan hesabı Hesaplar iletişim kutusunda görürsünüz. Hesaplar iletişim kutusunu kapatın. Outlook hesabınızı kuramazsa, bu makaledeki bir sonraki bölüme bakın.