iOS 12 Nasıl Kurulur?

iOS 12 Nasıl Kurulur?

[dropcap type=”background”]M[/dropcap]erhaba arkadaşlar bugün sizlere Apple’ın yeni işletim sistemi olan iOS 12 Beta sürümünün nasıl kurulacağını anlatacağım. Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın. Yedekleme işlemini iTunes üzerinden hem bilgisayarınıza hem de iCloud hesabınızda yer varsa oraya yapmanızda fayda vardır. Olası bir sorunda tekrar telefonunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Bütün yedekleme işlemlerinizi yaptığınızı var sayarak iOS 12 Beta sürümünün nasıl kurulacağını anlatmaya başlıyorum. Öncelikle iPhone cihazınızdan Safari uygulamasını açıp adres kısmına https://beta.apple.com yazıp git diyoruz. Açılan sayfanın alt kısmında Sign In kısmına tıklıyoruz. Sonraki sayfa da bizden apple kimliğimizi ve şifremizi yazıp giriş yapmamızı isteyecek. Bilgilerinizi yazıp giriş yaptıktan sonra karşımıza iOS 12 ile ilgili kısa bir tanıtım yazısı gelecektir. Get Started bölümünden enroll your iOS device linkine tıklayıp bir sonraki sayfaya geçiş yapıyoruz.

Burada sistem size telefonunuzu yedeklemenizi öneriyor. Daha sonra Download Profile yazan yerden iOS 12 Beta kurulumu için gerekli profili indirmemizi istiyor. Profili indirdikten sonra 3. bölümde  ki gibi telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme kısmına gidip güncellemeleri kontrol ettiğinizde iOS 12 Beta işletim sisteminin telefonunuza kurulacağını göreceksiniz. Ondan öncesinden sizden telefonunuzu yeniden başlatmanızı isteyebilir. Yeniden başlatmanızda herhangi bir sorun olmayacaktır. İnternet hızınıza göre indirme işlemi 30 dakika sürmektedir. İndirme işlemi bittikten sonra iOS 12 Beta işletim sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzu yedeklediğinizden emin olunuz.

NOT 2: Bu işletim sistemi Beta sürüm olduğundan bazı uygulamalar düzgün çalışmayabilir ve telefonunuzun stabil çalışmasını etkileyebilir.

Yukarıdaki önerileri dikkate alarak kurulumu yapmayı unutmayınız. Saygılarımla.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın