Macbook Yardım

OS X Could Not Be Installed On Your Computer Çözümü

OS X Could Not Be Installed On Your Computer ( OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi ) hatası olarakta bilinmektedir. Uzun zaman sonra 13" 2,4 Ghz core 2 duo işlemcili 2010 model macbook pro bilgisayarıma sistem kurmak istediğim de karşıma çıkmış olan bu hatanın çözümüyle ilgili bayağı makale okudum.

OS X Could Not Be Installed On Your Computer ÇözümüOS X Could Not Be Installed On Your Computer Çözümü

OS X Could Not Be Installed On Your Computer ( OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi ) hatası olarakta bilinmektedir. Uzun zaman sonra 13″ 2,4 Ghz core 2 duo işlemcili 2010 model macbook pro bilgisayarıma sistem kurmak istediğim de karşıma çıkmış olan bu hatanın çözümüyle ilgili bayağı makale okudum.

Sistem kurulumunu Macbook Recovery tuş kombinasyonlarıyla yaptıysanız ve sistem kurulumun bitmesine yakın ” OS X Could Not Be Installed On Your Computer ” hatası ile karşılaştıysanız bir yerlerde bir yanlış yaptığınızı düşünebilirsiniz. Aslında bir yanlışınız yok. Sistemi olması gibi başlattınız. Yanlış olan şey apple sisteminden kaynaklı bir hata. Siz siteminizi başlatırken Macbook Recovery tuş kombinasyonlarından birisini denediniz ve kullandığınız macbook cihazınızı internete bağladınız. İnternete bağladığınız süreçten itibaren cihaz konum, saat ve tarih bilgilerini otomatik olarak çektiğinden kurulum sırasında da ” OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi ” gibi hata alıyorsunuz. OS X Could Not Be Installed On Your Computer ( OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi ) hatasının çözümünü aşağıdaki bir kaç kod ile çözüme kavuşturabileceksiniz.

OS X Could Not Be Installed On Your Computer ( OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi ) Çözümü

OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi
OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi
  1. Kurulum ekranında üstteki menü bardan İzlenceler kısmına tıklayın.
  2. İzlenceler menüsünden Terminali açın.
  3. Gelen pencereye ” date ” komutunu girip enter diyin. Çıkan sonuç o günün tarih ve saatini gösteriyorsa bunu değiştirmeniz gerekiyor.
  4. Kurulum için gerekli olan tarih saat komutu ” date 071713132016 ”
    Bu komut ile tarihi 17 Temmuz 2016, saati de 13:13 olarak ayarlamış oluyoruz.
  5. Terminal penceresini kapatıp kurulum sırasında karşımıza çıkan hata penceresinde ” Yeniden Başlat ” butonuna basıp sistemi yeniden başlatıyoruz.
  6. Sistem yeniden başladıktan sonra sistem kurulumunun devam ettiğini göreceksiniz.
  7. OS X Bilgisayarınıza Yüklenemedi sorununuz artık ortadan kalkmış olacak.

2 yorum

Bir cevap yazın