Tarih: 7 April, 2020

PHP İtiraf Scripti

Uzun zaman önce başladığım itiraf scriptini bugün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Bir sürü eksiği olduğunun farkındayım. Geliştirmek isteyenler kendi istedikleri gibi düzenleyebilirler. Profesyonel bir yazılım olmasa da en azından başlangıç olarak iyi bir iş olduğunu düşünüyorum. Ayrıca piyasada ki gözlemlerime baktığımda güzel bir itiraf scriptinin olmadığını gördüm. Yazılım olarak PHP & MySQL yöntemi kullanılmıştır. Tasarım olarak is responsive bir tasarım kullanılmış olup tüm cihazlarda sorunsuz bir görüntü elde edilmektedir. Kullanıcılar telefonlarından, tabletlerinden ve bilgisayarlarından rahat rahat sitede dolaşabilir, itiraf gönderebilir ya da itirafta bulunabilirler.

Script Anasayfa Görüntüsü:

PHP İtiraf Scripti v 1.0

PHP İtiraf Scripti v 1.0

Script Kurulumu:

İndirdiğiniz itiraf scripti dosyaları içinde ki  klasörlerden system yazan klasörün içine giriyorsunuz. System klasörü içindeki global.php dosyasını herhangi bir kod düzenleme editörü ile açın ve veritabanı bilgilerinizle kuracağınız sitenin adını(domainini) yazıp kaydettikten sonra scripti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Script Dosyaları:

İndirdiğiniz .rar dosyasının içinde PHP dosyaları ve SQL dosyası mevcuttur.

Demoyu Görüntüle   |   PHP İtiraf Scripti v 1.0

Şifre: www.netortami.net

GÜNCELLEME: 23.11.2015 tarihinde itiraf onaylama ve üye yasaklama sorunları düzenlenmiştir.

GÜNCELLEME 2: 26.11.2015 tarihinde .htaccess dosyası ve permalink yapısı düzenlenmiştir.

97 Comments

 1. osman Reply

  hocam scripti kurdum gayet güzel ama bi kaç problem yaşıyorum; yönetim panelinde onay sistemi, itiraf detayı görüntülemede problemler yaşıyorum yardımcı olur musunuz

  1. admin Post author Reply

   Teşekkür ederim. Buyrun yardımcı olayım? Onay sistemi derken ? Yönetici onay kısmından mı bahsediyorsunuz?

   1. osman Reply

    yazılan itiraf direk indexte gözüküyor, panelden onaylama yapamıyorum. İtiraf detaylarını yani devamına tıklayınca hata alıyorum.

    1. admin Post author Reply

     Dosyaları güncelleyip tekrar hazır edeceğim. Konu içerisinde de güncelleme tarihi yazacaktır. Konuyu takipte kalın lütfen.

  1. admin Post author Reply

   O sorunu giderdim. Dün dosyaları tekrar güncelleyip yükledim. Tekrar yükleyip deneyebilir misiniz. Mesaj sistemi dediğiniz kişiler arasında mesajlaşma ise ilerleyen sürümlerde düşünüyorum.
   v 1.0 sürümü olduğundan eksiklikleri ilerleyen sürümlerde gidereceğim inşallah.

  1. admin Post author Reply

   Yeni sürümler geldiği vakit mail adresinize mail göndeririz. Sizde ufak bir kaç değişiklikle yeni sürüme geçmiş olursunuz.

 2. admin Post author Reply

  Uyarı için teşekkür ederim. func.php o fonksiyonları yazan kişi gönderdiğinden düzenleyip dosyaları tekrardan güncelliyorum.
  Tekrar teşekkür ederim.

 3. hasan Reply

  Bu arada üstteki yorumumu silerseniz, mevcut indirmiş olanlar en azından fark etmesinler. bu açığı

  1. admin Post author Reply

   Hemen olacağını söyleyemem. O sayfanın tasarımı ve kodlanması bayağı sürer. Merak etmeyin güncelleme geldiği vakit sizin verilerinizde herhangi bir kayıp olmadan yeni tasarıma geçebilecekseniz.

 4. Netortamimm Reply

  Merhaba. Admin Paneline Ne Yaptıysam Ulaşamadım 🙂 Sql Den Bakıyorum Deniyorum Olmuyor. İlk Baştaki Giriş Bilgileri Nedir ?

  1. admin Post author Reply

   Demo site üzerinden mi giriş yapmak istiyorsunuz yoksa localhost ya da kurduğunuz herhangi bir domain üzerinden mi giriş yapmak istiyorsunuz.
   siteismi.com/panel şeklinde yönetim paneline ulaşabilirsiniz. SQL de üyeler tablosunda ki herhangi bir üyeyi kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

  1. admin Post author Reply

   Neyin şifresini soruyorsunuz? .rar dosyasının şifresini soruyorsanız konunun en altında mevcut. Yönetim paneli şifresini soruyorsanız, veritabanından bir kullanıcı oluşturup onun şifresiyle giriş yapabilirsiniz ya da mevcut bir yöneticinin şifresini değiştirebilirsiniz.

 5. Osman Reply

  Hocam öncelikle tebrikler güzel bir tema olmuş. Scripti kurdum yanlız mysql de herşeyi değiştirmemem tüm üye bilgileri ile denememe rağmen admin paneline bir türlü giriş yapamadım. Çözümü nedir acaba? Teşekkürler.

  1. admin Post author Reply

   Teşekkür ederim. Panele giriş için siteismi.com/panel yazdığınız vakit giriş yapabilirsiniz. Admin değilseniz panele giriş yapamazsınız. Herşeyi düzgün yaptığınız halde hata alıyorsanız hatanın bir çıktısını paylaşırsanız daha sağlıklı yardımcı olurum.

   1. Osman Reply

    Panele o şekilde giriş yapmaya çalışıyorum fakat beni aynı yere geri atıyor. panel/inc/ şeklinde yazarsam giriş yapabiliyorum ama diğer türlü panel sayfasından kullanıcı girişi ile otomatik olarak giriş yapamıyorum.

    1. Osman Reply

     hocam sanırım sorun panel/inc/action klasörü içindeki giris.php nin boş olması içinde kod yok ve bu yuzden beni atıyor galiba. Bunun için ne yapabilirim? Yeni dosya var mı acaba yükselebilir misiniz? Teşekkürler.

 6. Halil İbrahim YÜCE Reply

  Hocam ellerine sağlık harika olmuş 🙂 Senden sadece 2 ufak ekleme rica etsem süper olur, cinsiyete göre erkeklerde mavi, bayanlarda pembe arkaplanlı olursa diğer scriptlerdeki gibi harika olur. Birde en popüler itiraflar sayfası olursa harika olur, en çok yorum alanlar, en çok beğenilenler vs gibi 🙂

  1. Halil İbrahim YÜCE Reply

   beğen ve beğenme özelliğide muhakak şart hocam, + – olayı yani 🙂 Bu dediklerimi ekleyebilirsen harika olacaktır hocam, üyelik olayının kaldırılması ve anonim yapıda olmasıda şart bence. Bunları yaparsan yeni versiyonda rakipsiz bir yazılım olacaktır benzerlerine göre 🙂

  2. admin Post author Reply

   Yorumunuz için teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım. Şuan için başka bir işle ilgilendiğimden bu işe biraz ara verdim. v1.1 sürümü mutlaka gelecektir. 😉

  1. admin Post author Reply

   Yardımcı olayım hocam. Ne gibi bir sorun yaşıyorsunuz? Düzenlediğiniz global.php dosyasının ekran görüntüsünü yüklerseniz daha hızlı yardımcı olurum.

  1. admin Post author Reply

   Hocam global.php ve baglanti.php dosyalarının ekran görüntülerini atabilir misiniz? O şekilde kurulum da ve ayarlamalar da yardımcı olabilirim.

    1. admin Post author Reply

     global.php dosyasını burada ki gibi düzenlerseniz çalışır diye düşünüyorum. HOST kısmını firmanızla görüşüp net bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bazı host firmaları IP adresini kullandırtıyor.

    2. admin Post author Reply

     Özelden teamviewer gönderme şansınız varsa müsaitken beraber bakalım.
     tasarim[at]netortami.net mail adresine mail gönderebilirsiniz.

     1. admin Post author

      Yorumda kullandığınız mail adresinize bir mail gönderdim kontrol edebilir misiniz.

 7. abdullah Reply

  yukarıda görünen ekran görüntüleri üzerinden uyarı almaktayım konu için yardımcı olur musunuz

  1. admin Post author Reply

   Sistemi nereye kurmaya çalıştığınızı söyler misiniz?
   Belli ki bir domain üzerine kurmaya çalışıyorsunuz.
   Bir domain üzerine kuracaksanız localhost kısmını silip https://netortami.net/ şeklinde yazmanız gerekli ve 8. satırı da ‘/’ şeklinde bırakmanız gerekli. Eğer domain üzerinde bir klasöre kuacaksanız https://netortami.net/itiraf/ şeklinde yazmanız gerekli ve 8. satırı da ‘/itiraf/’ şeklinde düzenlemeniz gerekli.

 8. milovic Reply

  hocam tebrikler gayet başarılı olmuş, reklam alanı ve herhangi bir itirafı en üste sabitleyebilme gibi özellikler gelirse tadından yenmez.

  1. admin Post author Reply

   Teşekkür ederim. Sizin ve diğer arkadaşların dediği önerilerin hepsini not ediyorum. İş yoğunluğundan vakit buldukça güncel sürümünü programlıyorum. En kısa sürede bitirebilirim inşallah.

 9. milovic Reply

  scripti bu sefer kuramadım hocam global.php düzgün editlediğime eminim ancak siteye girince bembeyaz bir sayfa karşılıyor beni hata mesajı vesaire hiçbir şey yok, zahmet olmazsa kurulumu anlatan ufak bi mail alabilir miyim.
  atababzgg[at]gmail.com , teşekkürler 🙂

  1. admin Post author Reply

   Gün içerisinde mail adresinize gerekli anlatımı göndereceğim. Sizden ricam global.php dosyasında yaptığınız düzenlemenin ekran görüntüsünü alabilir miyim?

 10. Burak Reply

  SElamın Aleyküm Scriptinizi kurdum tasarım çok güzel elinize saglık.
  Karşılaştığım sorunları listeleyim ve çözümü varsa bana söylermisiniz lütfen.
  1. Sorunum Üyeler profillerine nereden girebilirler. siteadi/pguncelleme.php ye at bir link yok ana sayfa üzerinde.
  2. Sorunum ise itirafı yazıyoruz itiraf ana sayfada görünüyor ama devam butonuna tıkladığımızda siteadi.com/.html adresine yönleniyor ve hata veriyor aynı şekilde itiraf başlığına tıkladığımızdada o hatayla karşılaşıyorum. Site adresini yazdım kendinizde girip bakarsanız beni mutlu edersiniz.
  3. Sorun itirafları onaylamaya gerek kalmadan ana sayfaya düşüyor zaten ama bu sorun çok büyük bir sorun degil şu an için ikinci sorunum öncelikli. Teşekkürler hayırlı günler diliyorum

  1. admin Post author Reply

   Öncelikle yorumunuz ve scripti beğendiğiniz için teşekkür ederim. Söylediğiniz sorunların çözümü var.
   1-) sorunun çözümü kullanıcı giriş yaptıktan sonra sol üst köşede ismi görünmektedir ve oradan profiline gidebilir. Profil Güncellemesini yarım bıraktığım için dosyanın kendisi var linki yok.
   2-) sorunun çözümü ise vereceğim linkte ki dosyaları indirip system klasörü hariç tüm klasörleri tekrar değiştirdiğiniz vakit düzelecektir.
   3-) sorunda güncel dosyaları yükledikten sonra ortadan kalkakcaktır.

   1. Burak Reply

    Not Found

    The requested document was not found on this server.
    Web Server at yazbiritiraf.com

    ben kurdum verdiginiz scriptide bu hatayı alıyorum hala bir yerlerde izinlerdemi sıkıntı var acaba anlamadım

     1. Burak

      İtiraflara devam dediginizde hata almıyormusunuz ben telden ve farklı pcden denedim hata verdi yine

 11. admin Post author Reply

  Ben web sitenizde şu an bir itiraf göremiyorum. Siz elinizde ki veritabanını yükleyin ve o şekilde deneyelim. Hiçbir sorun yoksa bütün itirafları silip tekrar gönderirsiniz. Olmazsa yarın müsait olduğunuz vakit Team Viewer ile bağlanıp soruna bakarız.

 12. Burak Reply

  Tesekkurler hallettim aimdi ana sayfaya bir link baglantisi olusturmaya calisacagim pguncelleme.php ye yonlendireme icin.onu hangi dosyada duzenlemem gerekir html bilgim varda php hic anlamiyorum.

  1. admin Post author Reply

   Hocam linki oluştursanız bile VT ile bir bağlantısı olmadığından değişiklikler gerçekleşmeyecektir. Sizden ricam o itirafı kaldırmanızdır.

 13. Arda Reply

  selam,
  Güzel bir script elinize sağlık.Herşey güzel ama siteadi/panel giriş sayfası geliyor ama giriş yap diyorum admin panele girmiyor.giris.php yok napalım?Teşekkürler

  1. admin Post author Reply

   Kimsenin yorumunu silmiyorum argo olmadığı sürece. Giriş yapmak istediğiniz kullanıcının Admin yetkisinde olduğundan emin olunuz.

   1. isa Reply

    ( ! ) Warning: Field ‘uye_resim’ doesn’t have a default value in C:\wamp64\www\itiraf\system\ez_sql_mysql.php on line 233
    Call Stack
    # Time Memory Function Location
    1 0.0007 248504 {main}( ) …\kayit.php:0
    2 0.0291 1527480 ezSQL_mysql->query( ) …\kayit.php:28
    3 0.0294 1525632 trigger_error ( ) …\ez_sql_mysql.php:233
    Üyelik işlemi tamamlanamadı

    boyle bır hata verıyor uye olurken bu nedır

 14. isa Reply

  ( ! ) Warning: Field ‘uye_resim’ doesn’t have a default value in C:\wamp64\www\itiraf\system\ez_sql_mysql.php on line 233
  Call Stack
  # Time Memory Function Location
  1 0.0007 248504 {main}( ) …\kayit.php:0
  2 0.0291 1527480 ezSQL_mysql->query( ) …\kayit.php:28
  3 0.0294 1525632 trigger_error ( ) …\ez_sql_mysql.php:233
  Üyelik işlemi tamamlanamadı

  boyle bır hata verıyor uye olurken uyelık sırasında sanırım uye_resım hata verıyor ılkbasda uye olurken ama cozemedım yrdımcı olurmusunuz lutfen

  1. admin Post author Reply

   Demo site üzerinden üyelik aldığımda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Hatanın sorunu kullandığınız localhost programının ayarlarından olabilir.

   ‘ TimeMemoryFunctionLocation ‘ bu hata kodunu bir aratıp öyle deneyin.

   1. isa Reply

    kodu aratıp napicam anlamadım mailden donu yapabılırmısınız sızı beklıyorum burdyken yardımınızı ısıtıyorum

    1. admin Post author Reply

     TimeMemoryFunctionLocation bu hata kodunun çözümü internette mevcut. Neden bu hatayı aldığınıza dair. Gerekli adımları düzenleyip tekrar localhostunuzda denediğinizde bir sorun olmadığını göreceksiniz. Sorun hala devam ederse wamp server’ı tekrar indirip başka bir dizine kurup tekrar scripti çalıştırmayı deneyin.

 15. murat Reply

  Dostuk kolay gelsin, öncelikle ellerine sağlık. 🙂

  Çözümünü yazmana rağmen bazı sorunlar yaşıyorum, linkler siteadı.com/.html şeklinde görünüyor. Güncel halini paylaşmışsın yorumda, dediğin şekilde dosyaları attım bu sefer de /panel dediğimde ana sayfaya yönleniyor. Panel e giriş yapılmıyor.

  1. isa Reply

   bn lise ogrencısıyım yenı mezun oldum tam bılgım yok onun soruyorum yardımın ıcın tesekkur host almadım alınca kurarım

    1. isa Reply

     hocam bı yardımcı olurmusunu kafayı yıcem hala olmadı bı alpemıx ıle felan baglanıp yapamazmısın instagram versem msj atarmısn ordan daha rahat konusalım @sereles01

     1. admin Post author

      İsa iletişim formundan mail at akşam sana dönüş yaparım, team viewer ile bağlanıp bakarız beraber.

     2. isa

      peppo3535[at]gmail.com itirafsıtesı ıcın teamweardan yardım edecektınız kb. okuldan yenı geldim

 16. admin Post author Reply

  @isa: Kusura bakma siteye anca bakabildim. Müsait olduğum vakit sana mail atacağım.

  1. ömer Reply

   Öncelikle script harika olmuş fakat mysql bağlayamadım. yardımcı olma şansınız var mı ?

   1. admin Post author Reply

    Yorumunuz için teşekkür ederim. Nerede nasıl bir hata aldığınızı söylerseniz yardımcı olurum. Veritabanı bağlantı ayarlarını global.php üzerinden yapacaksınız.

 17. Sezer Reply

  Merhaba. Hocam Bana ulaşabilir misiniz? herşeyi dediğiniz gibi yaptım ve site de hiçbir şey yok. Boş sayfa görünüyor. Mail adresim aktif anlık olarak cevap verebilirim size. Lütfen bi yardımcı olun bana.

 18. berkant Reply

  Merhaba sorunsuz kurulum yaptım yorumdaki bir arkadaşın ki gibi beyaz ekran çıkyor. Sitede bir şey gözükmüyor. Hata da vermiyor… Neye göre düzenleme yapacağız. globalda bir hatamı var acaba?
  berkantyigit_06[at]hotmail.com

 19. ali Reply

  Hocam Selam

  Team versem bağlanıp yapar mısın bende de boş sayfa çıkıyor

  alisimsek1979manisa[at]gmail.com

  1. admin Post author Reply

   Merhabalar. Eğer tüm ayarları eksiksiz yaptıysanız ve sadece boş beyaz sayfa çıkıyorsa htaccess dosyasını en günceliyle değiştirin. Yorumlarda dosyaların son kez düzenlenmiş hali mevcuttur. Hala sorun yaşardanız biraz daha bekleyin İtiraf Scripti v1.1 şu an test yayınında. Hiç bir sorun algılamadığımız takdirde dosyalar indirilmeye sunulacaktır.

 20. Reis Reply

  selamun aleykum,

  admin sitemi kurdum her şeyi güzel öncellikle eline sağlık on numara bi script ama bi problem yaşıyorum sitemde kayıt olup admin paneline girince şifre istemeden giriş yapıyo arkadaşım başka bi pc den kayıt olup admin paneline girdi ondada şifre istemedi direk olarak panele giriş yaptı ne yapıcam acaba dediğimi inşallah anladınız anlatamadıysam bi siteme giriş yapın kayıt olun sonra admin paneline girin direk giriş yapacak

 21. admin Post author Reply

  Script ddosyaları demo sitede ki dosyalarla değiştirilmiştir. Üye olmama gibi bir durum söz konusu değildir.

 22. yardım Reply

  Yardım Edin Scripti Yukledım global Ayarlarıda Yaptım Ama Siteye Girdigimde Bombos ekran hicbisey gelmed bi yardım edin

  1. admin Post author Reply

   İyi akşamlar,
   Kullandığınız sunucu free ise sorun yaşayabilirsiniz. Beyaz ekran gelmesinin sebepleri;
   1-) .htaccess dosyası okunamadığından kaynaklanabilir,
   2-) indirdiğiniz dosyaları UTF-8 BOM’suz olarak kaydetmeniz gerekmektedir.

   NOT: Konu da yazılanları doğru yaptığınızı tekrar kontrol ediniz.

 23. En iyilerde Reply

  Merhaba,
  Konu linki siteye eklenmiştir, eniyilerde sitesinde.

  Kasıtlı bir durum söz konusu değil bu arada, konu olsun diye paylaştım. Kaldırmamı veya ekleme yapmamı istediğiniz bir şey varsa belirtebilirsiniz.

  Teşekürler, iyi günler.

 24. Müslüm Durukan Reply

  Ne yaptıysam olmadı beyaz Ekran aldım Hep Sadece siteadı.com/panel yaptıgım zaman şife vs girdim fakat girdikden sonra tekrar beyaz ekran da kaldım

  Not : Free Sunucu değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.