2022 Google Seviye Nedir?

Google Seviye gmail hesabınız ile Google’ın hizmetinde olan haritalar (Google İşletmem veya Google Business) üzerinde yapmış olduğunuz yorum, düzenleme isteği, işletme önerisi ya da işletmeye ait fotoğraflar paylaştıkça sizin adınıza biriken puanlarla aldığınız bir rütbelendirme diyebiliriz.

Google Seviye Nasıl Arttırılır?

Google Seviyenizi arttırmak için öncelikle bir gmail hesabınızın olması gerekiyor. Gmail hesabınız yoksa  herhangi bir tarayıcı (web browser) üzerinden “google gmail hesap alma” şeklinde arama yaptırıp ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Gerekli bilgileri ve güvenlik önlemlerinizi aldıktan sonra Google Seviye arttırma işlemimize başlayabiliriz.

1-) Google Haritalara Yorum Ekleme

Çok sık olarak gittiğiniz ve beğendiğiniz mekanlar varsa bu mekanlar hakkında almış olduğunuz gmail hesabı ile yorumunuzu yapabilir, yorum yapan diğer müşterilere de cevap verebilirsiniz. Her yaptığınız yorum için Google tarafından 10 puan ile ödüllendirilecek ve bu sayede Google Seviyeniz yavaş yavaş artmaya başlayacaktır.

Yaptığınız yorumlar 200’den fazla karaktere sahip ise bonus olarak 10 puan daha kazanmış olacaksınız. Yani yapacağınız yorumlarınız 200’den fazla olması demek toplamda 10 + 10 = 20 puan ile sizin Google Seviyenizi daha hızlı arttıracaktır.

2-) Google Haritalara Fotoğraf Ekleme

Gittiğiniz işletme de aileniz ile ya da yalnız başınıza yemek yerken çektiğiniz fotoğraf, selfie (öz çekim) ya da mekanın içine ait fotoğrafı işletmeye ait Google Haritalar bölümünde paylaştığınız vakit 5 puan ile ödüllendirileceksiniz. Eklediğiniz fotoğrafa etiket eklerseniz de bonus olarak 3 puan daha kazanacaksınız. Bir fotoğraf üzerinden toplam da 5 + 3 = 8 puan kazanmış olacaksınız.

3-) Google Haritalara Video Ekleme

İlk iki madde de olduğu gibi aynı işletme üzerinden örnek vererek Google Seviye arttırma işlemimize devam edeceğiz. Mekan içerisinde çektiğiniz ve müşterileri bilgilendirici bulduğunuz video kaydınız varsa bunu da işletmeye ait Google Haritalar bölümünde paylaştığınız vakit 7 puan kazanacaksınız.

4-) Diğer Puan Arttıran Özellikler

Haritalar’a yapılan katkı Kazanılan puan
Puan Her puan için 1 puan
Soru yanıtlama Her yanıt için 1 puan
Soru ve cevaplara yanıt verme Yanıt başına 3 puan
Düzenle Her düzenleme için 5 puan
Yer ekleme Eklenen her yer için 15 puan
Yol ekleme Eklenen her yol için 15 puan
Doğruluk kontrolü Doğruluğu kontrol edilen her bilgi için 1 puan
Yayınlanan uygun liste Yayınlanan liste başına 10 puan
Açıklama (liste halinde) Eklenen açıklama başına 5 puan

Soru ve sorunlarınız hakkında konu altına yorum yapabilir ya da İletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yerel Rehber Nedir?

Yerel rehber google’ın sunmuş olduğu bir hizmet. Bu hizmet ile gittiğiniz cafe, resturant, devlet dairesi, müze, hastane vd. yerler hakkında görüşlerinizi belirtebilir, isterseniz görsel paylaşım ile bu yorumunuzu destekleyebilirsiniz.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın