Sedo Banka Hesabı Tanımlama 2022

Sedo Banka Hesabı Tanımlama? yazımıza başlamadan önce bu tarz platformların komisyon kesintisi yaptığını hatırlatmak isterim. sedo.com üzerinde ödeme almak için öncelikle ücretsiz üyelik formunu doldurup üyelikte kullandığınız mail adresinize gelen hesap onay mailini onaylamalısınız. Daha sonrasında My Account bölümünden Payment Details bölümüne tıklamalısınız.

Sedo Banka Hesabı Tanımlama, Payment Details bölümüne geldikten sonra sizi üç ayrı bölüm karşılayacaktır. Sırasıyla bu bölümleri tek tek açıklayacağım.

1-) Payment Information

Sedo Banka Hesabı Tanımlama, Bu bölümde ödeme almak için kullanmak istediğiniz yöntemi ve ödeme limitinizi tanımlıyorsunuz. Ödemeleri iki şekilde yapılmaktadır. Bir tanesi banka havalesi, bir tanesi de paypal yöntemi ile yapılmaktadır. Ülkemizde paypal hâlâ aktif olmadığından banka havalesi yöntemini seçmeniz gerekiyor.

Choose payment method = Ödeme yöntemi seçeceğiniz bölüm. Paypal ya da Banka Havalesi. Paypal hesabınız yoksa “Pay always via wire” seçeneğini seçmelisiniz.

Pay-out limit = Bu bölümde almak istediğiniz ödeme limitini seçeceksiniz. İlk etapta 100€ ya da 500€ seçeneğini seçebilirsiniz.

2-) Direct Deposit / Wire Transfer

Sedo Banka Hesabı Tanımlama, Bu bölüm banka bilgilerimizi gireceğimiz bölüm olmakta. Bu bilgiler sayesinde hesabımıza doğrudan para yatırma ya da banka havalesi olacak şekilde ödemelerimiz gelecektir. Bu bölümde bizden istenilenleri sırasıyla açıklayalım.

Her formda olduğu gibi bu bölümde yer alan bilgilerin yanında ki ” * / yıldız ” simgesi o bölümlerin zorunlu olarak doldurulması gerektiğini belirtmektedir. Aksi takdirde form onaya gönderilmeyecek. Bilgilerinizi yazarken Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin.

Örnek: Türkiye’de isminiz ” ÜMİT ” şeklinde yazılabilirken yabancı formlarda isminizi ” UMIT ” şeklinde yazmalısınız. Çünkü İngilizce de büyük harflerin yazımında ” Ü, Ö, İ, Ğ, Ş ” gibi karakterler yazılmaz.

Bank Country = Bankanızın bulunduğu ülke. Turkey olarak seçim yapılmalı.

Account Owner = Banka hesap sahibinin adı. Büyük harfler ile yukarıda belirttiğim kurala uygun olarak yazmalısınız.

IBAN = Kullanmış olduğunuz bankanızda döviz hesabınız varsa onun IBAN bilgilerini yazabilirsiniz. Yoksa TR hesabınızın da IBAN bilgilerini yazabilirsiniz.

Bank Name = Hesap açtığınız bankanın adı. Bunu da büyük harfler ile Örnek bölümde belirttiğim şekilde yazabilirsiniz.

SWIFT Code = Kullandığınız bankanıza ait olan swift kodu. Bunu bankanızı arayarak ya da bankanızın resmi web sitesine girerek öğrenebilirsiniz.

ZIP Code / City = Posta kodunuz ve bulunduğunu il yazılacaktır.

Bu bilgileri doldurduktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Update” butonuna tıklayarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Güncelleme işlemi sırasında üyelik bilgilerinizi yazdığınız mail adresinize bir onay maili gelecektir. Bu onay mailini onayladığınız zaman yaptığınız değişiklikler sistem üzerine kayıt edilecektir.

3-) Paypal

Ülkemizde paypal aktif olmadığı için bu bölümü doldurmanıza gerek yoktur. Yine de bilgilendirme amaçlı bu bölümde yer alan kısımları da açıklayalım.

PayPal Account Email = Paypal üyeliği alırken kullanmış olduğunuz mail adresinizi bu bölüme yazmalısınız.

Confirm PayPal Account Email = Paypal Account Email bölümüne yazmış olduğunuz mail adresinin aynısını bu bölüme yazmalısınız.

SWIFT KODU ÖĞRENME

Sedo Banka Hesabı Tanımlama

Kullandığınız bankaya ait swift kodunu öğrenmek için buradan yararlanabilirsiniz.

Sedo.Com Üyelik Ücretli Mi?

Hayır ücretli değil. Sedo.com üzerinde istediğiniz kadar ücretsiz üyelik açabilirsiniz.

Sedo Banka Hesabı Nasıl Eklenir?

Sedo.com üzerine banka hesabı eklemek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Sedo Banka Hesabı Nasıl Tanımlanır?

Sedo banka hesabı tanımlamak için makalemizi okuyabilirsiniz.

Banka SWIFT Kodu Ücretli Mi?

Kullanmış olduğunuz bankanızı arayarak ya da internet sitesine giderek bu bilgiyi ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

5/5 - (7 votes)

Yorum yapın