TipiTip Geri Dönüyor

TipiTip Geri Mi Dönüyor?

On seneler önce yaratılan ve popülaritesi yardımıyla sakız paketlerinden çıkıp çizgi film karakteri haline de gelen TipiTip, yine markalaşarak bir ‘sakız’ kahramanı olarak geri dönüyor. TipiTip için yeni reklam filmi de yayınlandı. 1974 yılında, Kent Gıda’nın “karikatürlü” bazuka sakız markası ve laf mevzusu sakız paketlerinin içerisinden çıkan uzun burunlu, büyük gözlüklü çizgi-kahramanı olarak karşımıza çıkan TipiTip, uzun seneler sonrasında yine marketlerden yerini almaya hazırlanıyor.

Mondelēz International Türkiye, yayınladığı yeni animasyon reklam ile TipiTip‘in yine markalaşarak geri döneceğini paylaşmış oldu. Reklam filmi, neşesini yitirmiş bir şehre kahraman şeklinde giriş oluşturmaya çalışırken tekrar kendine özgü sakarlıklarıyla dikkat çeken ve şehre sevinç kazandıran bir TipiTip gösteriyor.

Hem komiklikleri aynı zamanda değişik durumlar için sunduğu kendine özgü çözümleri ile hatırladığımız TipiTip, koca burunlu ve gözlüklü özgün görünümünü korusa da uygar grafik teknolojileriyle yine modellenmiş durumda.

Karikatürist Bülent Arabacıoğlu tarafınca yaratılan TipiTip, zamanında öylesine popüler bir karakterdi ki çizgi filmleri dahi yapılmıştı. Hatta laf mevzusu çizgi filmi Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Şener Şen seslendirmişti.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın