vSSH for Mac OS X

SSH (Secure Shell) güvenli veri iletimi için kriptografik ağ protokolüdür. SSH ile ağa bağlı olan iki bilgisayar arasında veri aktarımı güvenlik kanalı üzerinden güvensiz bir ağda yapılır. Bu durumda ağda Ssh ile haberleşen makinelerden biri ssh sunucusu diğeri ssh istemcisi olur. Bu protokol şartları SSH-1 ve SSH-2 olmak üzere iki önemli sürüm üzerinden birbirinden ayrılır.

SSH kabuk hesabına erişim için Unix ve benzeri işletim sistemlerinde protokolün en iyi uygulaması olarak bilinir, ama aynı zamanda Windows üzerindeki hesaplara erişim için de kullanılabilir. Ssh Telnet ve diğer uzaktan kabuğa erişim yapan güvensiz protokollerin (Berkeley rsh ve rexec protokolü gibi) yerine güvenli veri iletimini sağlaması için tasarlanmıştır.

Windows için WinSCP + PuTTY programıyla sunucularınıza bağlanabilirsiniz. Mac kullananlar için bu işlemin alternatif yöntemleri olsa da en çok WinSCP gibi kullanılabilecek programlardan biriside hiç şüphesiz ki vSSH programıdır. Program iTunes & AppStore dan ücretli olarak temin edilmektedir. Uğraşlarımın sonunda programın full sürümüne ulaşmış bulunuyorum. Programın linkini herkese açık şekilde dağıtmayacağım. Yoruma güncel mail adresini yazan kullanılara programın indirme linki gönderilecek. Programı evdeki Macbook Pro bilgisayarım da test ettim çalışıyor. Ekran görüntüleri apple’ın kendi sitesinden alınmadır.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın