Macbook Instagram Kullanma

Instagram for Mac OS X

Macbook Instagram, bilgisayar başında çok vakit geçiren kişiler yoğunluklarından dolayı telefonlarına gelen sosyal medya bildirimlerine pek vakit ayıramamaktadır. Bunun için bazı kullanıcılar bilgisayar sistemlerine uygulamaların bilgisayar sürümlerini ya da web üzerinden kullanımını açıp kullanmaktadır.
Whatsapp ve Facebook Messenger uygulamalarını en hızlı kullanmak için çoğu kişi Opera Web Browser kullanmakta. Opera üzerinde bulunan kenar çubuklarında ki Whatsapp ve Facebook Messenger kısa yolları sayesinde kullanıcılar telefonlarına gelen bildirimlere buradan ulaşabiliyor ve hızlıca cevap verebiliyorlar.
Windows ve Mac OS X işletim sistemi kullanan kişiler ise Twitter için yapılan uygulamaları kullanarak rahat rahat içerik paylaşımı yapabiliyor ve gelen bildirimlere de anında cevap verebiliyorlar. Windows işletim sistemi üzerinde Instagram uygulaması da popüler şekilde kullanılmakta. Mac OS X üzerinde ise hâlâ güvenilir bir uygulama bulunmadığından çoğu kişi Instagram bildirimlerine bakmak için telefonunda vakit kaybetmekte. Bu yazım da Mac OS X üzerinde Instagram için kullanabileceğiniz bir uygulamadan bahsetmek istiyorum.

Flume Nedir?

Flume uygulaması Mac OS X işletim sistemleri üzerinde Instagram hesabı açmanızı sağlayan bir uygulamadır. Program üzerinde birden fazla hesap açıp kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ayrıca çoğu uygulama da olmayan bazı özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Flume uygulamasının PRO sürümü de mevcut. Uygulama normal sürümünde bile işlemlerini kolaylaştırıyor. Flume uygulaması içerisinde neler mevcut.

  1. Flume uygulaması üzerinde çoklu hesap yönetimi mevcut. Birden çok hesabınız rahatlıkla kontrol edebilir, paylaşımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.
  2. Uygulamanın arama bölümünden eklemek istediğiniz ya da keşfet bölümünde görmek istediğiniz paylaşımları görebilir, beğeni ve yorum yaptıktan sonra profilinizde bulunan kaydedilenler bölümüne kaydedebilirsiniz.
  3. Bildirimler kısmından sizi takip edenleri, sizi etiketleyenleri, paylaşımlarınıza yorum yapanları görebilirsiniz. Onay bekleyen takipileriniz varsa onları da tek tek bakıp onaylayabilirsiniz.
  4. Profil bölümünde de telefonda ki uygulama gibi profilinizi düzenleyebilme özelliklerine sahipsiniz.
  5. Flume uygulamasının en güzel yanına geldik. Uygulamanın alt kısmında yer alan direkt mesajlar bölümünden istediğini kullanıcı ile mesajlaşabilir, emoji ve fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Windows üzerinde ki Instagram uygulamasına eş değer bir uygulama olan Flume, çoğu Mac OS X kullanıcısının yükünü hafifletecek bir uygulama. Hali hazırda sistemim üzerinde bende bu uygulamayı kullanıyorum.

Flume Instagram uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. İndirdiğiniz .zip dosyası içerisinde ki Flume uygulamasını Mac OS X üzerinde ki Uygulamalar bölümüne taşımanız gerekmektedir. Sonrasında Uygulamalar klasöründen programı çalıştırıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram For Mac Download

Instagram Web Mesajlaşma

Instagramın artık web arayüzüne de mesajlaşma özelliği gelmiş bulunmaktadır. Bu özellik hakkında ilgili makaleyi okumak için Instagram Web Mesajlaşma yazıma göz atabilirsiniz.

 

Flume Nedir?

Flume uygulaması Mac OS X işletim sistemleri üzerinde Instagram hesabı açmanızı sağlayan bir uygulamadır.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın