OS X El Capitan İndirilemedi Çözümü

OS X El Capitan İndirilemedi hatası ile karşılaşıyorsanız sorununuz yazılımsal olmayabilir. Bu gibi sorunların çözümleri için bazen risk alıp cihazın içerisinde ki kablo bağlantılarını da kontrol etmek gerekiyor.

OS X El Capitan İndirilemedi
OS X El Capitan İndirilemedi

OS X El Capitan kurulumu için sistemi çoğumuz Command+R ile recovery modunda başlatıp kurulma başlıyoruz. Kurulumun belli bir aşamasından sonra yukarıdaki fotoğrafta ki gibi bir hata ile karşılaşma ihtimalimiz var. Böyle bir hata da yapacağımız alternatif  yöntemler sistemi Command+Shift+R tuş kombinasyonu  ile sistemi tekrar recovery modunda başlatmak olacaktır.

Sistem kurulumunda farklı hatalar ile karşılaşacak ve internet üzerinden araştırmalar yapmaya başlayacaksınız. Son çare Apple müşteri hizmetlerini arayıp çözüm üretmelerini isteyeceksiniz. Yazdığım bütün bu aşamaların hepsini bende yaptım çünkü.

Macbook Recovery Boot ve Macbook İşletim Sistemi Boot Sorunları

Aşağıdaki görseller cihazınıza sistem kurulumu yaparken alabileceğini hatalardan bir kısmıdır. Bu hatalar diskinizin recovery modunda açılamamasından kaynaklanan hatalardır. Bu gibi hatalar da USB üzerinden temiz Mac OS X kurulumu yapılabilir. Cihazınızın model ve yılına göre desteklediği son sürümü Apple’ın kendi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

OS X El Capitan İndirilemedi Çözümü

Donanım konusunda teknik bir bilginiz yoksa bu işlerden anlayan birisinin yanına gidip cihazın arka kapağını sökmeniz gerekmektedir. Bataryanın yanında ufak bir flex kablo bulunmaktadır. Bu kablonun yuvasına tam oturduğundan emin olun. Eğer kablo yuvasına takılı değilse önce bataryayı söküp daha sonrasında plastik bir malzeme ile yuvasında olmayan flex kabloyu yerine takın. Kablonun yerine oturduğundan emin olduktan sonra bataryayı da bağlayıp Command+R ya da Command+Shift+R ile sisteminizi recovery modunda başlatıp sisteminizi rahatlıkla kurabilirsiniz.

 

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın