Apple Kimliği İle Güncelleme Yapılamıyor

[dropcap type=”background”]A[/dropcap]pple kimliğinizle güncelleme yapılamıyor ve başka bir Apple kimliğiyle ücret iadesi yapıldığı veya satın alındığı için güncelleme yapılamıyor uyarısı alıyorsanız size çözümü adım adım anlatmaya çalışacağım.  Bugün yakın bir arkadaşımın kullandığı cihaz üzerinde karşılaştığım uyarıyı internet üzerinde arattıktan sonra çözümü buldum.

Apple Kimliği İle Güncelleme Yapılamıyor Çözümü

Öncellikle kullandığınız iPhone, iPad ya da iPod cihazınızda Ayarlar menüsüne tıklıyorsunuz. En üstte bulunan Apple Kimliği, iCloud, iTunes ve App Store yazan bölüme tıklayıp açılmasını bekliyoruz. Açılan menü de karşınıza bir veya birden fazla mail adresi çıkacaktır. Bu mail adresleri aşağıdaki gibi olabilir.

NOT: Bu işlemleri yapmadan önce Apple kimliğinizin şifresini hatırlıyor olmanız ve işlemlere başlamadan önce telefonunuzun mutlaka yedeğini alın. Yapılan yanlış işlemlerden dolayı sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın.

1-) ADIM

iCloud    = ………@icloud.com
Mağaza = ………@gmail.com / outlook.com / yandex.com  ya da domain tanımlı mail adresi olabilmektedir.

2-) ADIM

App Store uygulamasını açıyoruz. Sağ üst tarafta bulunan hesap ( user ) ikonuna tıklayıp uygulamaları güncellemek için kullanılan mail adresinin 1. adım da yazan Mağaza bölümünde ki mail adresi ile aynı mı diye bakıyoruz. Kullanılan hesap aynı ise bu hesaptan çıkış yapıyoruz.

3-) ADIM

App Store üzerinde ki hesaptan çıkış yaptık. Şimdi 1. adım da yazan iCloud bölümünde ki mail adresini hesap giriş bölümünden aktif ediyoruz.

Bütün bu işlemlerden sonra tüm uygulamaları kapatıyoruz ve App Store uygulamasını tekrar açıyoruz ve güncellemeler bölümünü kontrol edip güncellenecek uygulamalarımızı tek tek güncellemeye başlıyoruz.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın